Hayatımızı kolaylaştıran ürünler : Mikrofiber yer temizlik sistemi

Merhabalar…

İlk blog yazmaya başladığında amacım denediğim, beğendiğim tarifleri sizlerle paylaşmaktı. Neredeyse 2 yıldır yemek tariflerimi belirli aralıklarla paylaşıyorum. Ama bundan sonra yemeklerin yanında deneyip kullandığım , beğendiğim veya eksiklerini bulduğum ürünler ile ilgili de yazılar yazmaya karar vermiş bulunmaktayım. Tabiki yine blogun ana teması yemekler olacak sadece artı olarak yemek yaparken kullandığım ürünler veya yemek dışında ev için kullandığım ürünlerden beğendiklerimi de tanıtmak istedim. Bunu yapmamdaki bir sebep  de kendim de bir ürün almadan önce acaba alacağım ürün gerçekten faydalı mı diye başka sitelerde veya forumlarda araştırmam. Çünkü gerçek kullanıcı yorumları daha faydalı oluyor. Reklam yapma amacı gütmeden artılarının yanında eksilerini de görmüş oluyorsunuz.

Gelelim bugünkü ürünümüze….3 ay önce aldığım ve kullanmayı çok sevdiğim bir temizlik ürünü olan  Scotch-Brite™ Mikrofiber Yer Temizlik Sisteminden bahsetmek istiyorum.

7708

Klasik püsküllü yer temizleyicilerinden  epey sıkılmıştım. Özellikle yaz sıcağında elektrikli süpürge çalıştırıp ardından silmek resmen işkence gibi gelmeye başlamıştı. Süpürgem çok yeni değil sanki çektiklerini arkadan sıcak ve toz olarak geri veriyordu:) Ne yapacam diye düşünürken bir gün tesadüf bir arkadaşım bu üründen bahsetti. Aslında birçok çeşidi varmış. Süngerli olanı, sil süpür şeklinde tek kullanımlık kağıtlı olanı, haznesine ilaç konulabileni gibi… Sitelerden araştırdım. Markete gidip inceledim işime en çok bunun yarayacağına karar verdim ve ilk temizlikte doğru kararı verdiğimi anladım. Öncelikle eğer eviniz çok batmıyorsa ve her gün veya gün aşırı yer siliyorsanız direk süpürmeden silebilirsiniz. Üzerindeki mekanizmaya bastırdığınızda bez çıkıyor. Lavaboda çöpünü akıtıp kovaya temiz su  ile yıkadığınızda pratik bir şekilde evi temizlemiş oluyorsunuz. Her oda bitiminde bezi çıkarıp yıkamak dışardan bakıldığında biraz oyalayayıcı gelebilir ama çabuk temizleniyor. En son sabunla yıkayıp kurutuyorsunuz o kadar. Bu kullanacağınız ilk yöntem . Benim de her gün silemediğim durumlar oldu. Bu durumda direk silmeye çalışmayın biraz zor oluyor:) Öncelikle kuru olarak bütün evi süpürüyorum. Mikrofiber olduğu için zaten tozu, saçı ne varsa alıyor. En son ister elinizle tozları alın. İster yıkayın, ben makinemi sadece bezdeki çöpü saçı çektirmek için kullanıyorum. Bez temizlenmiş oluyor. Sonrasında da silmek epey kolay oluyor.

scotchbrite

Her yüzeye uygundur büyük ihtimal. Parke yüzeyde daha da verimli olacağını düşünüyorum. Tabi bu ürünün de eksi yanları yok değil 🙂 Öncelikle elinizi kirletiyorsunuz. Her oda bittiğinde yıkamanız gerekiyor. Süpürmeden sildiğim zamanlarda saçları ve biriken tozlar suyla beraber yapışıyordu ve biraz mide bulandırıcı görünüyordu ama önceden süpürüp makineyle çektirdiğimde  daha az kirlendiği için daha kolay oldu. Bu süpürgeler evde yerde çok az eşya olduğunda daha pratik oluyor. Nasıl desem kaldırmanız gereken eşya ne kadar az ise o kadar kolay oluyor temizlik aslında bu her durumda geçerli. Evin bir bölümünde halı varsa diğerinde yoksa da zor olabilir kullanımı. Ben kışın kullanamayacam sanırım. Bir de fiyatı…. birazcık pahalı markasından dolayı sanırım. Bezi ile beraber satılıyor. Bezi hemen eskimiyor. İkisinin de indirimde olduğu zamanlar olabiliyor. Takip ederseniz güzel fiyata alabilirsiniz.

Bir bez için bu kadar yazmak ilginç geldi ama alt tarafı bez deyip geçmeyin. Hayatımızda sürekli olan birşey. ve yemek kadar da ihtiyaç. Çalıştığım için zamandan da kolaylık sağladı.  İşkence gibi gelen temizliği severek yapmaya başladım resmen:) Umarım beğenmişsinizdir. Dediğim gibi yemek tariflerim yine olacak ama hayatımızı kolaylaştıracak ürünlerden de bahsedeceğim zaman zaman…

İyi, mutlu günler….

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s